• Výška: 170 cm
  • Konkurenčná hmotnosť: 90 kg
  • Mimosezónna váha: 102 kg

životopis

Silvio Samuel sa narodil v roku 1975 v Brazílii. V súčasnosti žije so svojou manželkou v Amerike v Kalifornii v meste Fullerton, hoci sa na pódiu objavuje pod vlajkou Španielska. Napriek tomu, že sa športovec narodil v Južnej Amerike, nežil so svojou rodinou do Nigérie, tam dlho nežil. Silvio má veľkú rodinu - šesť sestier a jedného brata. Od detstva bol chlapec aktívny a miloval športy. Vo veku 13 rokov sa snažil cvičiť v telocvični. Veľmi sa mu to páčilo. Čoskoro si ho všimol istý Ivan Ganeva, ktorý bol trénerom nigérijského národného futbalového mužstva. Pozval ho na futbal a vo veku 14 rokov sa Samuel pripojil k tímu. Ale futbal nebol pre mladého muža veľmi potešujúci a tréner si všimol, že ten chlap bol prekvapivo silný a už mal dobrú postavu. Zmenil názor a navrhol, aby sa Silvio pokúsil o powerlifting. Samuel súhlasil a po dvoch mesiacoch tréningu vyhral svoju prvú súťaž mladých.

kulturistika

Jeho prvé vystúpenie ako kulturista sa konalo v roku 2001 v Španielsku na súťaži Francisco del Jero . Aj keď išlo o amatérsku súťaž, znamenalo to začiatok kariéry Silvia. Na tejto súťaži vyhral všetky tituly vo všetkých kategóriách a odteraz musel ísť hviezdnou cestou k svetovej sláve. Silvio bolo toho roku iba 26 rokov.

Keby to nebolo pri príležitosti, možno by sme nikdy nevedeli o Silvio Samuelovi, kulturistovi. Pretože jeho športová kariéra začala v úplne inom športe. Mal trinásť rokov, keď si všimol schopný tréner, tréner Ivan Ganev. Aj keď samotný Ganev trénoval nigérijský futbalový tím, Silvio sa na jeho odporúčanie začal zapojiť do powerliftingu, t. šport, kde športovci pracujú s váhami.

Vyhrať prvú súťaž trvalo len dva mesiace. V sedemnástich už vyhral svetový pohár v Indonézii. Prirodzene musí veľa cestovať. Ale nie každý, ako Silvio Samuel, sa dokázal naučiť súčasne 8 jazykov, aby ich mohol slobodne hovoriť. Navštívil tiež Rusko, aj keď sa ho nepýtal. Čo viedlo Silvio k kulturistike "> Video - Silvio Samuel